Wziąłeś klucze?

Wychodzimy w pośpiechu. Nie jest istotne jaki jest powód. Opóźnienie i śpieszymy się na spotkanie lub imprezę, czekająca taksówka, na zewnątrz panuje chłód i chcemy wrócić jak najszybciej.

Przekraczamy próg i za sobą słyszymy trzask zamykających się drzwi. W tej samej chwili w głowie kiełkuje nam pytanie: “Czy będziemy w stanie te drzwi otworzyć?”

 

Typ zamka

Drzwi większości klatek schodowych wyposażone są w zamki zatrzaskujące się automatycznie. W Stanach Zjednoczonych oraz UK, jest to bardzo popularna metoda zamykania drzwi również w domach.

 

O ile w przypadku bloku w razie braku kluczy możemy zadzwonić do sąsiada, o ile nie jest akurat w pracy, o tyle wejść do własnego domu bez kluczy jest raczej ciężko.

 

Taka Historia

Byłem kiedyś świadkiem sytuacji, w której sąsiad wyszedł wyrzucić śmieci. Zapomniał kluczy, a drzwi miał wyposażone w zamek, który ochoczo zamknął się gdy tylko drzwi spotkały się z framugą.

 

Konsternacja, lekki popłoch i genialna myśl – wejść przez okno na parterze. Okno miał delikatnie uchylone i na tyle nisko, że mógł się przez nie dostać do środka. W innym wypadku musiałby czekać na żonę, do której powrotu z pracy było jeszcze kilka godzin.

Jak pomyślał, tak zrobił. Wdrapał się przez okno w salonie i zadowolony z siebie uczcił wyczyn kolejnym piwem.

 

Włamywacz

Nie byłoby w tej sytuacji nic nadzwyczajnego, gdyby po 10 minutach do jego drzwi nie zapukała policja. Patrol od strony drzwi wejściowych, kilku gliniarzy w ogrodzie i dobijanie się do drzwi. Najwyraźniej przygód sąsiada ciąg dalszy. Nie popełnił przecież żadnego wykroczenia. Następne 30 minut spędził jednak wyjaśniając sytuację i udowadniając, że on to on i mieszka w tym domu.

 

Okazało się, że któryś z życzliwych przypadkowych przechodniów zadzwonił na policję widząc faceta pakującego się przez okno.

Brawo mu za czujność i zainteresowanie. Brawo również za szybkość reakcji policji. Brawo dla sąsiada, który był w stanie wejść do domu.

 

O ile byłoby prościej, gdyby po prostu wziął ze sobą klucze lub zabezpieczył zamek przed zamknięciem.

Pamiętajmy jakie zamki są w naszych drzwiach. Po co robić sobie dodatkowy kłopot. Lepiej po prostu wziąć klucze.

 

A Tobie zdarzyło się kiedyś zapomnieć kluczy?

Posted by admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *